Rozwój

Warto marzyć?

Jedna z moich koleżanek cztery razy podchodziła do egzaminu na medycynę. Wszyscy pukali się w głowę i radzili, aby się poddała… Jej odpowiedź zawsze była taka sama TO JEST MOJE MARZENIE!

Obecnie jest bardzo dobrą dentystką i dowodem na to, że marzenie może powodować, że nie zrażamy się niepowodzeniami. 

Marzenia zabierają nas w inny świat

To dzięki nim możemy czasami przenieść się do innego świata, takiego w jakim chcielibyśmy być. Możemy wtedy na chwilę zapomnieć o barierach, przeszkodach czy trudnościach, które mamy w realnym życiu i znaleźć się chociaż na chwilę tam, gdzie wszystko jest możliwe a to co nas ograniczało przestaje istnieć.

Marzenia są tylko Twoje

Naszych marzeń nikt nam nie zabierze, one są tylko nasze. My nadajemy im kształt. Możemy być znaną osobą, doświadczyć wielkiej miłości lub polecieć w kosmos. W naszych marzeniach możemy wszystko a opinia innych, ich patrzenie na nas może nas zastopować. 

Marzenia wywołują uśmiech na naszej twarzy

Wyobrażając sobie bieg przyszłych zdarzeń czujemy się szczęśliwi. Marzymy przecież o rzeczach dla nas przyjemnych, a wtedy wzmaga się naturalnie produkcja endorfin zwanych hormonem szczęścia.  

Marzenia sprawiają, że stajemy się bardziej twórczy.

W marzeniach przecież wszystko jest możliwe. Pod wpływem pozytywnych emocji i braku ograniczeń w naszej głowie rodzą się najlepsze pomysły. Potrafimy wtedy znaleźć wyjście z sytuacji, które do tej pory wydawały nam się nie do rozwiązania. W marzeniach możemy dokonać wielkich rzeczy a pomysły, które się w nich rodzą mogą być inspiracją do rozwiązań w realnym życiu.

Marzenia dają szansę poznać siebie jeszcze bardziej

W marzeniach mamy odwagę realizować swoje najbardziej skryte pragnienia, które tkwią gdzieś bardzo głęboko w nas. Często to o czym marzymy jest odbiciem tego co dla nas jest ważne albo czego brak odczuwamy najbardziej.

Marzenia mogą stać się motorem do działania, do zmiany

Marzymy o tym, co chcielibyśmy osiągnąć, kim być, gdzie pojechać. Marzenia mogą nas zmobilizować do tego, aby pójść w jakimś kierunku, aby postawić ten pierwszy krok… bez którego nie byłoby następnych…

Warto marzyć?

Moim zdaniem – warto

Ale jeśli, któreś z Twoich marzeń jest tak cenne, ważne – warto zawalczyć o to, aby stało się rzeczywistością. 

Czasami może będzie potrzeba dużo czasu ( jak w przypadku mojej koleżanki), czasami może zmiany podejścia czy postępowania ale jeśli jest to ważne marzenie – to…

przetrwaj to i je zrealizuj!

A.G.

2 myśli w temacie “Warto marzyć?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s