Rozwój

Dlaczego warto mieć pasję w życiu?

Na początku doprecyzuję, że pisząc o pasji będę rozumiała: działania, które lubisz (a wręcz kochasz!) i które są dla Ciebie ważne oraz w które regularnie inwestujesz swój czas i energię. Oczywiście w tym pozytywnym (harmonijnym) ujęciu. 

Czy masz pasję? Jeśli tak to jaką?

Ja od wielu lat uwielbiam znajdować stare meble i „dawać im nowe życie”. A kiedy brakuje mi mebli na znalezionych deskach maluję anioły… a jak brakuje mi desek to maluję kubki … właściwie cały czas w mojej głowie rodzą się nowe pomysły.

przed
po

Czy wiesz, że badania naukowe wykazały, iż posiadanie pasji wpływa pozytywnie na nasze postrzeganie świata, samopoczucie i pozytywy nastrój. Ciekawostką jest to, iż posiadanie dwóch pasji jest lepsze niż posiadanie jednej.

Pasja wyzwala pozytywne emocje

Posiadanie pasji wpływa na dobre samopoczucie i satysfakcję z życia, niezależnie od wieku i płci. Ludzie prowadzący życie z pasją częściej doświadczają pozytywnych emocji oraz jest im łatwiej w przypadku niepowodzeń czy chwilowych przeciwności. Lepiej je znoszą.

Życie z pasją dodaje energii

Życie z pasją wzbudza pozytywne uczucia i wzmaga poczucie sensu i spełnienia. Ładuje Twoje akumulatory i dostarcza Ci energii do działania, zamiast ją zużywać. Możesz działać długo i aktywnie, nie odczuwając w ogóle zmęczenia. 

Pasja zwiększa zaangażowanie, koncentrację i wydajność

Osoby żyjące z pasją są w stanie bardziej zaangażować się w daną działalność, potrafią intensywniej skupić się na realizowanym zadaniu oraz uzyskują lepsze efekty.

Pasja wpływa na proces twórczy i kreatywność

Pasja wiąże się z kreatywnością człowieka. Ludzie doświadczający życia z pasją są wyzwoleni, autonomiczni i niczym nieograniczani, dzięki czemu są w stanie otworzyć się na nowe idee i możliwości. 

Posiadanie pasji korzystnie wpływa na Twoje zdrowie

Zaangażowanie w działania wynikające z pasji może wpływać na obniżenie ciśnienia krwi, poziomu kortyzolu (hormon stresu), a nawet obwodu talii i współczynnika BMI! A jeśli dodatkowo jedną z Twoich pasji są aktywności sportowe, to odnosisz podwójne korzyści!

A.G.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s