Zdrowie

Siła sisu

            Sisu do fińska postawa życiowa, którą charaketryzuje hart ducha, niezłomność, odwaga, wytrwałość I siła woli. To filozofia, która pomaga przetrwaćw najgorszych momentach życia. Sprawia, że nasz sposób myślenia I działania zmienia się. Pozwala dostrzec zupełnie inny punkt widzenia. Sisu można rozwijać I wzmacniać, w efekcie magazynujemy je by potem móc wykorzystać, gdy tylko będzie potrzeba.

            Finowie uważają, że jednym z najlepszych sposobów rozwijania  sisu jest wyjście ze swojej strefy komfortu, czyli psychologicznej przestrzeni, w której czujemy się bezpiecznie. Na co dzień wolimy poza nią nie wykraczać, bo chcemy robic tylko to co jest przyjemne, znane I w czym czujemy sie dobrze. Jednak aby się rozwijać, potrzebujemy wyznań!

            Jak odnaleźć w sobie sisu?

Przygotuj się – odpowiednie przygotowanie do danej sytuacji sprawi, że nawet w najbardziej stresujacym momencie dasz radę I nie popełnisz błędu.

Dbaj o Siebie – w sytuacjach kryzysowych I stresujacych mamy tendencje do zapominania o swoich potrzebach, uczuciach I emocjach, dlatego tak ważna jest chwila poświęcona samemu sobie! Zrób coś, co sprawia Ci przyjemność, co pozwala Ci się zrelaksować I dopiero wówczas zamierz się ze swoimi kłopotami.

Wycisz się – wsłuchaj się w Siebie I w swoje potrzeby. Pozbądź się negatywnych myśli, oczyść umysł ćwiczeniami oddechowymi I relaksacyjnymi. Postaraj się uspokoić swoje emocje.

I.M.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s