Pasje naszych uczniów

Moja pasja – na początek KOREAŃSKI

Ludzie mają różne sposoby na odstresowanie się. Każdy ma coś, co lubi robić. Często ma to związek z naturalnymi zdolnościami do wykonywania danej czynności, ale nie zawsze. W tym opisie chciałabym podzielić się swoimi pasjami.

Nauka języków obcych jest dość popularna wśród młodych osób. Ja także uczę się kilku. Moim ulubionym jest koreański. Swoją przygodę z nim zaczęłam parę lat temu w wakacje. Pewnego dnia oglądałam filmiki w internecie. Przypadkowo trafiłam na kanał pewnej Koreanki, która opublikowała wideo o różnicach kulturowych między Polską a Koreą Południową. Zainteresowało mnie to i postanowiłam poszukać więcej informacji na ten temat. Zachęciło mnie to do nauki języka koreańskiego. Obecnie korzystam z różnych źródeł: oglądam filmiki edukacyjne, seriale, uczę się z podręczników, słucham piosenek. Kultura Korei jest według mnie bardzo ciekawa i znacznie różni się od polskiej.

Mam także pasje związane z nauką. Szczególnie interesuję się biologią oraz chemią. Są to moje ulubione przedmioty szkolne. Lubię poszerzać swoją wiedzę o dodatkowe zagadnienia. Mam wiele książek, z których korzystam, kiedy któryś z tematów zaciekawi mnie bardziej niż inne. Czasem czytam o najnowszych badaniach i odkryciach powiązanych z naukami przyrodniczymi.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zdrowia, dlatego powinno się często uprawiać sport. Warto wybierać takie dyscypliny, które lubimy. W moim przypadku są to siatkówka i jazda na deskorolce. Treningi siatkarskie są idealną okazją, aby dać upust emocjom. Poza tym, spotykam się wtedy ze znajomymi z drużyny i miło spędzamy razem czas.

Nie jestem zbyt dobra w jeżdżeniu na deskorolce, ale ważne, że sprawia mi to przyjemność. Ten sport sprawia, że ćwiczę swoją cierpliwość. Kiedy uczę się jakiejś nowej sztuczki, muszę naprawdę dużo razy próbować. Dzięki temu nie zaprzątam sobie głowy problemami – po prostu skupiam się na ćwiczeniu. Jest to jedna z rzeczy, za które lubię skateboarding.

Alicja Kostrzewa 7a

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s